Ośrodek Badań nad Kulturą Ormiańską w Polsce inicjuje nową serię spotkań otwartych dla publiczności, pt. „MOJA ARMENIA, MOI ORMIANIE”. Będą to spotkania z ludźmi, którzy doświadczyli szczególnych związków z kulturą ormiańską – artystami, duchownymi, dyplomatami, dziennikarzami, filmowcami, podróżnikami, uczonymi. W pierwszym rzędzie będą to Polacy i Ormianie mieszkający w Polsce, jednak starać się będziemy także o zapraszanie ciekawych postaci z Armenii i reszty świata. Chcemy, aby ich opowieści przybliżyły polskiej publiczności przeszłość, dorobek kulturowy, krajobraz i współczesność Armenii od strony osobistego przeżycia. Stąd spotkania te będą miały formę nie wykładu, ale rozmowy, do której może się przyłączyć każdy zainteresowany problematyką ormiańską. Nawiązując do tradycji Ormian krakowskich, z czasów gdy ich wspólnotę inspirowały inicjatywy prof. Anny Krzysztofowicz, spotkania z cyklu „Moja Armenia, moi Ormianie” odbywać się będą w ostatni poniedziałek miesiąca, na razie poprzez przekaz zdalny.

Na pierwszym spotkaniu gościć będziemy prof. ANDRZEJA PISOWICZA, wybitnego armenistę z Krakowa, członka Rady Ośrodka Badań nad Kulturą Ormiańską. Jego dorobek naukowy opisuje nota życiorysowa, z którą można się zapoznać na stronie internetowej Ośrodka (armenopolonia.pl), w zakładce: O nas/Struktura/Rada.

Spotkanie rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (29 czerwca) o godz. 14. Zapraszamy do uczestnictwa i obserwowania. Relację ze spotkania z prof. Pisowiczem będzie można potem zobaczyć na stronie FB Ośrodka @armenopolonia

Back to top